مطالب وبلاگ, نکات سلامتی

بیماری های ناشی از فشار خون بالا- بخش ۳

بیماری های فشار خون بالا - طب سنتی

در مقاله های قبل، با برخی از بیماری هایی که در اثر فشار خون بالا ایجاد می شوند، آشنا شدیم. در این مقاله با تعداد بیشتری از بیماری هایی که در اثر فشار خون بالا ایجاد خواهند شد آشنا می شویم. با سالم یاب همراه باشید. همچنین در طب سنتی اطلاعات، راهکارها و درمان های عملی جهت این موارد وجود دارد.

 

فشار خون بالا و بیماری‌های مربوطه

  • بیماری مربوط به تیروئید و پاراتیروئید و اتساع جدار آئورتی شکمی با فشار خون بالا مرتبط است.
  • فساد چربی در جدار داخلی سرخرگ

با افزایش سطح فشار به شبکه رگ‌ها، کشش دیواره سرخرگ‌ها افزایش می‌یابد. در اثر این فشار، دیواره سرخرگ‌هایی مثل سرخرگ‌های مغز ضعیف می‌شوند. خطر خون‌ریزی از سرخرگ‌های مغز می‌تواند نتیجه آن سکته مغزی باشد.

فشار خون بالا موجب وارد شدن فشار به لایه داخلی سرخرگ‌ها می‌شود. درنتیجه، خطر فساد چربی در دیواره سرخرگ‌ها افزایش می‌یابد ( رشد ناسالم بافت).

تشکیل لایه چربی و فشار خون با هم ارتباط دارند. هر چه استرس بیشتر شود، به رشد بیشتر آزروماتوس کمک می‌کند. دانستن این مطلب حائز اهمیت است که فشار خون بالا یکی از خطرناک‌ترین فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی است.

 

فشار خون بالا و….

وقفه‌ی تنفس در خواب

اخیراً احساس خستگی می‌کنید.در طول تماشای یک سریال تلویزیونی جالب خواب می‌روید یا در جریان یک جلسه‌ی مهم سر تکان می‌دهید.تظاهر می‌کنید که زیاد کار می‌کنید و احساس می‌کنید آنچه به آن نیاز دارید خواب راحت شب است.

زیاد خوابیدن پاسخ به این نیاز نیست!علائم شما نشان‌دهنده‌ی وقفه‌ی تنفس در خواب است.خواب انسان شامل پنج مرحله است.چنانچه دچار وقفه‌ی تنفس در خواب شوید جریان سیکل خواب تنفس شما چند ثانیه متوقف می‌شود.در این حالت دستگاه بدنی شما علامت می‌دهد که جریان اکسیژن قطع‌شده است. در نتیجه شوک، شما را بیدار می‌کند تا تنفستان را از سر بگیرید.این جریان در حین خواب چند بار اتفاق می‌افتد،بنابراین روز بعد احساس خستگی می‌کنید.صبح روز بعد به خاطر می‌آورید که شب گذشته سیکل خواب شما چند ثانیه دچار وقفه شده است. این حالت غالباً در افراد بزرگسال اتفاق می‌افتد.

بیماری های فشار خون بالا - طب سنتی

بیماری های فشار خون بالا – طب سنتی

جریان وقفه‌ی تنفس در خواب

افت ناگهانی اکسیژن سبب می‌شود دی‌اکسید کربن خون افزایش یابد. بدن هم برای جبران این وضعیت و رفع کردن صدمات ناشی از آن قلب را به کار بیشتری وادار می‌کند.یعنی باقیمانده‌ی خون اکسیژن‌دار را به تمام بدن پمپاژ می‌کند.

وقفه‌ی تنفس در خواب سبب به وجود آمدن مشکلات زیر می‌شود…

– فشارخون بالا

– حمله‌ی قلبی

– سکته‌ی مغزی

– ضربان نامنظم قلب و بیماری‌های قلب

– ناتوانی جنسی

 

در مقاله بعدی با برخی دیگر از بیماری هایی که در اثر فشارخون بالا ایجاد خواهند شد آشنا می شویم.

در طب سنتی اطلاعات تجربی در خصوص فشارخون و راهکارهای عملی کنترل آن وجود دارد. جهت آشنایی با طب سنتی به این مقاله مراجعه فرمایید.

 

منبع: ۵ گام برای کاهش فشار خون ، دکتر آنجلی آرورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *